Galeria Bawełnianka

Zarząd Mostostal Zabrze – Holding S.A. zawarł aneks do umowy z NRC Sp. z o.o. o dotyczący generalnego wykonawstwa inwestycji polegającej na wybudowaniu Galerii Zabrze. Termin realizacji umowy przedłużono do 17 lutego 2012 r. Pozostałe istotne warunki umowy nie uległy zmianie. Otwarcie Galerii Zabrze nastąpi w sierpniu 2012 roku.

Mostostal Zabrze jest generalnym wykonawcą czterokondygnacyjnego obiektu handlowo-usługowo-biurowego zlokalizowanego pomiędzy ulicami Wolności i Barbary w Zabrzu (Etap I). Prace nad jego realizacją rozpoczęły się w maju 2010 roku. Wartość zlecenia wynosi: 29,4 mln zł brutto. Pierwotnie budynek miał być ukończony do grudnia 2011 roku.

– Galeria de facto już stoi, kontynuowane są prace wykończeniowe. Ale całość składa się z dwóch budynków. Teraz rozpoczynamy budowę drugiego, czyli parkingu wielopoziomowego. Na parterze ulokowany będzie operator spożywczy – wyjaśniała w rozmowie z Retailnet.pl w grudniu 2011 roku Agata Szelwach-Wydra z NRC.

Obecnie trwają prace wykończeniowe projektu Galeria Zabrze. Inwestor-  NRC sp. z o.o. -zapowiada otwarcie galerii na sierpień 2012 roku. Obiekt będzie miał 9,5 tys. mkw., z czego 7,5 tys. mkw. to powierzchnia handlowo-usługowa. Do dyspozycji klientów galerii oddany będzie parking na 250 samochodów. Skomercjalizowanych jest już 50 proc. z dostępnych powierzchni. Usługi z zakresu property management Galerii Zabrze świadczyć będzie firma DTZ Polska sp. z o.o.

Galeria zlokalizowana jest w samym centrum Zabrza. Obejmuje swoim zasięgiem 3,5 miliona osób, które mogą do niej dojechać samochodem nie dłużej niż w 25 minut. Potencjalnych klientów jest jednak znacznie więcej. W Zabrzu krzyżują się autostrady A4 i A1. Przez miasto przebiega też droga szybkiego ruchu – Drogowa Trasa Średnicowa.