Postepują prace nad budową centrum handlowego

Do końca lutego 2012 roku mają zakończyć się roboty budowlane związane z realizacją Miejskiego Centrum Handlowo-Usługowego w Gostyninie. Inwestorem przedsięwzięcia jest gmina Gostynin. – Obecnie wykonywane są instalacje wewnętrzne oraz inne prace wewnętrzne wykończeniowe. Trwają też ostatnie roboty elewacyjne tj. malowanie dekoracyjne, prace związane z zagospodarowaniem terenu – informują przedstawiciele gminy.

W ramach tej inwestycji powstaną dwie galerie handlowe (2,2 tys. mkw. powierzchni użytkowej i 3,3 tys. mkw. pow. użytkowej). Będą to budynki o dwóch kondygnacjach użytkowych z 85 boksami handlowymi, 11 zamkniętymi i 12 otwartymi stanowiskami handlowymi oraz częścią gastronomiczną. Centrum handlowe zlokalizowane jest przy ul. Bierzewickiej 32. Projekt polega na adaptacji hal żelbetowych po byłym Przedsiębiorstwie Produkcji Elementów Betonowych wraz z zagospodarowaniem terenu.

W październiku 2010 roku została podpisana umowa pomiędzy Gminą Miasta Gostynina a Konsorcjum firm „Hydropol” i „Budrox” na budowę tego centrum handlowego. w listopadzie ruszyły roboty budowlane. Jak informują przedstawiciele gminy, obecnie przyjmowane są deklaracje firm zainteresowanych wynajmem powierzchni w tych obiektach. Ma być także powołana przez gminę spółka, która zajmie się komercjalizacją obiektu.