Plac Unii w Warszawie

Celem emisji było finansowanie bieżącej działalności Spółki, w tym refinansowanie zapadających obligacji oraz realizacja projektów deweloperskich opisanych w Memorandum Informacyjnym BBI Development NFI S.A. – czytamy w komunikacie opublikowanym przez zarząd spółki. Obligacje zostały zaoferowane inwestorom w ramach postanowień Aneksów do Umowy Agencyjnej z 9 listopada 2006 r. zawartej z Raiffeisen Bank Polska S.A.
Obligacje zostaną wykupione w dniu 23 lutego 2015 roku. Środki z emisji obligacji posłużyć mają finansowaniu projektów inwestycyjnych prowadzonych przez spółki celowe, m.in. projektu Nowy Sezam w Warszawie, a także na pokrycie kosztów nowych projektów deweloperskich oraz bieżącej działalności Emitenta.

Nowy Sezam  to ok. 13 tys. mkw. powierzchni użytkowej handlowej i biurowej. Usytuowany jest u zbiegu Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Jest to projekt wspólny ze spółdzielnią „Społem“ Śródmieście. Udział BBID w spółce celowej wyniesie 33 proc. Za przygotowanie inwestycji od strony formalnej oraz opracowanie projektu odpowiada Juvenes Development (w 100 proc. zależny od BBID).

BBI Development NFI wspólnie z firmą Liebrecht & wood realizuje także warszawski kompleks biurowo-handlowy Plac Unii. Jest to kompleks trzech budynków połączonych szklanym dachem na wysokości trzydziestu metrów nad ziemią. Oprócz powierzchni biurowych, stanowiących 41 tys. mkw., w Placu Unii, na trzech poziomach mieścić się będzie także Galeria Miejska o pow. 15,5 tys. mkw. W kompleksie znajdą się m.in. restauracje, kawiarnie, punkty usługowe oraz delikatesy Supersam.