Obiekt po raz kolejny zostanie rozbudowany

Znamy szczegóły dotyczące rozbudowy Galerii Łódzkiej, należącej do ECE Projektmanagement Polska. – Obiekt zostanie powiększony o prawie 11 tys. mkw. powierzchni najmu, dzięki czemu przybędzie w centrum handlowym 100 nowych sklepów. Rozbudowa galerii może ruszyć jeszcze w 2012 roku, choć bardziej prawdopodobnym terminem rozpoczęcia prac budowlanych jest czerwiec 2013 roku – informuje w rozmowie z Retailnet.pl Rafał Pruba, dyrektor działu wynajmu spółki ECE. Obiekt będzie prezentowany podczas najbliższego Shopping Center Business Forum.

Obecnie dodatkowa powierzchnia obiektu jest komercjalizowana. – Prowadzimy także rekomercjalizację obecnie funkcjonującej powierzchni najmu. Chcemy mieć 70 nowych kontraktów na lokale. W sumie, zarówno proces komercjalizacji tej powierzchni, która będzie dobudowana, jak i rekomercjalizacji jest obecnie na poziomie 40 procent – wyjaśnia Rafał Pruba.

Galeria Łódzka istnieje od 2002 roku. Pierwsza rozbudowa zakończyła się w 2008 roku, kiedy to powierzchnia centrum, zwiększyła się o 5 tysięcy metrów kwadratowych. Aktualnie łączna powierzchnia obiektu wynosi 45 tysięcy metrów kwadratowych. Wśród najemców galerii znajdują się m.in.: Benetton, Monnari, Orsay, Triumph, Vero Moda, Vistula czy Zara. Część spożywczą obsługuje Tesco. Galeria dysponuje także strefą food court, którą obsługują m.in. KFC i McDonald’s. Po rozbudowie, łącznie w centrum będzie funkcjonować 260 najemców.

Właścicielem obiektu jest spółka deweloperska ECE Projektmanagement. Polski oddział ECE – Spółka ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o. specjalizuje się w realizacji galerii handlowych w ścisłych centrach miast europejskich. ECE zajmuje się rozwojem, planowaniem, budową i wynajmem centrów handlowych od 1965 roku. Na najbliższej edycji Shopping Center Business Forum, które odbędzie się 14 lutego 2012 roku w Warszawie,  będzie okazja do spotkań z przedstawicielami spółki i rozmów dotyczących rozbudowy Galerii łódzkiej, a także nowej inwestycji – Galerii Kujawskiej.