Zakończenie budowy centrum handlowego przewidziane jest na koniec 2013

Węgierska spółka deweloperska TriGranit poinformowała o zawarciu umowy pożyczki na ponad pół miliarda złotych (119 mln euro) z konsorcjum banków na budowę dworca Poznań Główny i galerii Poznań City Center. W skład konsorcjum udzielającego pożyczki wchodzą Bank Zachodni WBK, Raiffeisen Bank Polska SA, Nordea Bank Polska SA, BRE Bank SA i HYPO NOE.
 
Zintegrowane centrum komunikacyjne w Poznaniu to ogromna inwestycja, do której przygotowania rozpoczęły się w 2008 roku. Na mocy umowy między PKP SA a firmą TriGranit, PKP wnosiło teren wielkości 4 ha, a TriGranit zobowiązał się do budowy obiektu i uzyskania potrzebnych do tego pozwoleń, umów z miastem, a także finansowania.

Budowa rozpoczęła się w czerwcu 2011 roku. Oprócz dworców kolejowego i autobusowego, obiektów biurowych oraz parkingów powstanie także galeria, która docelowo będzie miała powierzchnię 60 tysięcy metrów kwadratowych. Wartość inwestycji to około 160 mln euro. Inwestor szacuje również, że łączny koszt inwestycji, wliczając zarówno koszty poniesione przez dewelopera, jaki i sieci handlowe, które wynajmą powierzchnie w obiekcie, przekroczy miliard złotych. Centrum ma zostać ukończone pod koniec 2013 roku.

TriGranit Development Corporation sp. z o.o. działa w Polsce od 2003 roku. Od tego czasu wybudował m.in: galerię Silesia City Center wraz z osiedlem mieszkaniowym Dębowe Tarasy w Katowicach oraz Bonarka City Center w Krakowie.