Obiekt jest skomercjalizowany w ponad 80 proc.

Realizowana przez Echo Investment w Bełchatowie Galeria Olimpia zostanie uruchomiona w październiku 2012 roku. Obiekt jest skomercjalizowany w ponad 80 procentach – informuje w rozmowie z Retailnet.pl Paweł Słupski, specjalista d/s PR w Echo Investment S.A. W obiekcie dostępne są już tylko powierzchnie przeznaczone pod niewielkie sklepy i punkty usługowe.

Centrum handlowe będzie dysponowało łącznie 90 sklepami, m.in. H&M, Reserved, House, Mohito, Cropp, New Yorker, Orsay, Martes Sport, RTV Euro AGD, CCC, Deichmann, Rossmann. Komunikację samochodową zapewnią parkingi podziemny i naziemny, oferujące ponad tysiąc miejsc parkingowych. Projekt powstał w pracowni MOFO Architekci. Na początku stycznia 2012 roku inwestor poinformował o zawarciu z Nordea Bank Polska SA umowy kredytowej o wartości 15,3 mln euro na realizację inwestycji w Bełchatowie. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Polimex-Mostostal SA.

Galeria Olimpia powstaje w rejonie ul. Armii Krajowej i Kolejowej, na działce sąsiadującej z Centrum Handlowym Echo działającym na rynku od ponad 11 lat. Wraz z sąsiadującym CH Echo stworzy funkcjonalnie powiązany kompleks handlowo-usługowy o łącznej powierzchni najmu 32,2 tys. mkw. Znajdą się w nim trzy hipermarkety: Tesco oraz istniejące w CH Echo – Carrefour i Nomi. Powstanie także sześciosalowe kino największej w Polsce sieci Helios.

Bełchatów to ponad 60-tysięczne miasto położone w środkowej Polsce w województwie łódzkim. Jak informuje Jan Jakub Zombirt, analityk powierzchni handlowych Jones Lang LaSalle, Bełchatowianie Czekają na otwarcie w swoim mieście nowoczesnych obiektów handlowych z bogatym zestawem najemców. Obecnie mają oni dostęp zaledwie do 6 proc. spośród najpopularniejszych marek w Polsce. – Na większe zakupy muszą oni jeździć do Łodzi lub Piotrkowa. Nasycenie nowoczesną powierzchnią handlową na poziomie 153 mkw./1000 mieszkańców plasuje Bełchatów wśród miast o najmniejszej gęstości handlu w Polsce. Realizowane obecnie w mieście galerie, czyli rozbudowa Olimpii i budowa Bawełnianki, spowodują wzrost nasycenia do poziomu 880 mkw./1000 mieszkańców – ocenia Jan Jakub Zombirt.