Płock pasaż Padarewskiego

Park retailowy składający się z trzech jednokondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni około 20 tys. mkw. ma powstać w Płocku w pobliżu ronda Wojska Polskiego na Podolszycach. Wiadomo już, że jeden z budynków o powierzchni 12 tys. mkw. postawi popularna sieć z branży DIY. Będzie też duży sieciowy sklep sportowy, który zajął teren pod budowę obiektu wielkości 2,5 tys. mkw. z możliwością rozbudowy do 5 tys. mkw. Trwają poszukiwania trzeciego inwestora – operatora spożywczego, który mógłby postawić w parku budynek o powierzchni około 5-7 tys. mkw. Przewidziany jest też parking na 1000 miejsc postojowych.

Jak dowiedział się portal Retailnet.pl, w tej chwili powstaje spółka celowa, która odsprzeda teren z pozwoleniem na budowę poszczególnym sieciom handlowym, które zrealizują swoje projekty. Z wypowiedzi przedstawicieli inwestora wynika również, że budowa nie rozpocznie się wcześniej niż za pół roku. Obecnie trwają procedury związane z uzyskiwaniem decyzji o warunkach środowiskowych. Generalnym projektantem inwestycji jest Budoplan sp.j. Krawczyk J.P.T. (spółka zajmowała się m.in. Galerią Mosty w Płocku).

W pobliżu miejsca, gdzie planowana jest budowa, działają dwie galerie – Mazovia i Wisła, a także centrum handlowe Auchan, Obi i Agata Meble.