Rzeszów Plaza w rozbudowie

Ostatni najemcy uruchomią swoje lokale w Galerii Międzyrzec w Miedzyrzecu Podlaskim na przełomie I/II kwartału 2012 roku. W grudniu 2011 roku został już otwarty sklep sieci Media Expert. Kilka dni później zaczęło działać Tesco. Uruchomione są także sklepy sieci CCC, cukiernia i Kolporter. 10 lutego br. mają nastąpić otwarcia kolejnych lokali: obuwie Raj, Prymus, Vistula oraz apteka. Przed świętami wielkanocnymi mają być otwarte ostatnie sklepy.

Galeria handlowa zlokalizowana jest w centrum Międzyrzeca w sąsiedztwie rynku, przy ul. Nadbrzeżnej. Obiekt dysponuje około 4,5 tys. mkw. powierzchni handlowej podzielonej na kilkanaście lokali. Projekt realizowany jest przez Centrum Handlowe Międzyrzec, spółkę z o.o. o kapitale zakładowym 900 tys zł., wpisaną do KRS-u w 2009 roku. Jej prezesem jest Paweł Mikuśkiewicz. Wspólnikiem jest TCD Wrocław Technology Consulting and Development sp. z o.o. sp. k. Zarządcą galerii jest Astaris Property Solutions.

Obiekt obejmuje swym zasięgiem nie tylko mieszkańców miasta, ale również okolicznych miejscowości. Dotychczas mieszkańcy 17-tysięcznego Międzyrzeca musieli jeździć do większych miast, przede wszystkim do Białej Poldlaskiej, gdzie funkcjonuje centrum Rywal o powierzchni łącznej 13,5 tysięcy metrów kwadratowych.