Kwiatoteka nowym najemcą Batory Giżycko

Spółka BBI Development realizuje projekt Nowy Sezam – obiekt biurowy z częścią handlową, który powstanie w miejscu domu handlowego Sezam u zbiegu ulicy Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej w Warszawie.

Jak dowiedziała się redakcja Retailnet.pl, inwestor nie otrzymał jeszcze prawomocnych warunków zabudowy i prace administracyjne są w toku. Jeśli decyzje ze strony miasta zapadną jeszcze w tym roku, to inwestor planuje rozpocząć budowę na przełomie 2012 i 2013 roku i zakończyć je w 2014r.
Pozyskanie projektu odbyło się dzięki fuzji z Juvenes Development, spółki w stu procentach zależnej od BBID. Projekt zostanie zrealizowany wspólnie z WSS Społem Śródmieście. Nowy Sezam zostanie zlokalizowany w pobliżu planowanego przecięcia dwóch linii metra i będzie miał około 12,5- 13 tys. mkw. powierzchni użytkowej handlowej i biurowej.

Udział BBID w spółce celowej wyniesie 33 procent. Za przygotowanie inwestycji od strony formalnej oraz opracowanie projektu odpowiada Juvenes Development.

BBI Development NFI SA jest polską spółką publiczną, której akcje notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. BBI Development realizuje projekty głównie w Warszawie, oferując nabywcom zarówno ekskluzywne apartamenty przy Trakcie Królewskim (Rezydencja Foksal), jak i lofty (Koneser).