Cushman & Wakefield prowadzi 235 biur w 60 krajach

Powstające w obrębie ulic Namysłowskiej, Dolnej oraz Jedności Narodowej we Wrocławiu Centrum Biznesu Grafit zostanie uruchomione w maju 2012 roku. W obiekcie realizowanym przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej znajdą się stanowiska hali kupieckiej, lokale handlowo-usługowe oraz biura. Powierzchia handlowa Centrum to 2,7 tys mkw, powierzchnia usługowa 2,5 tys. mkw.

Na poziomie 0 i 1 znajdzie się 149 stanowisk hali kupieckiej i 17 lokali handlowo-usługowych, z kolei na poziomie 2, 3 i 4 będzie funkcjonować 18 lokali usługowych i biura. Oprócz stoisk handlowych w budynku znajdą się podziemny parking na 139 samochodów, studio fitness, poczta, biuro turystyczne, biuro rachunkowe, salon fryzjersko-kosmetyczny oraz salon spa, a także lokale gastronomiczne. Inwestor skomercjalizował juz ponad 50 proc. powierzchni handlowo-usługowej. Część najemców stanowią kupcy z targowiska na placu Grunwaldzkim, które zlikwidowano przed budową Pasażu Grunwaldzkiego.

Wartość inwestycji oszacowano na 36 mln zł. Generalnym wykonawcą jest spółka Alfa-Dach Sp. z o.o., a za projekt odpowiada studio architektoniczne Kuryłowicz&Associates.

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej (ARAW) to spółka akcyjna z większościowym udziałem Gminy Wrocław. Powstała w roku 2005 w wyniku porozumienia pomiędzy ośmioma gminami aglomeracji. W chwili obecnej akcjonariuszami ARAW jest dwadzieścia osiem gmin. Agencja bierze czynny udział w ożywianiu rozwoju ekonomicznego regionu poprzez wspieranie bezpośrednich inwestycji w aglomeracji, stymulowanie procesów innowacji i dyfuzji wiedzy oraz zachęca przedsiębiorców do inwestowania w nowe technologie i naukę.