Media Expert: będą nowe salony

Grupa Inditex kupiła 22 sklepy Massimo Dutti w Belgii i 45 w Portugalii. Tym samym Inditex przejął kontrolę nad siecią wszystkich sklepów Massimo Dutti w Portugali oraz Belgii i objął je swoim bezpośrednim zarządem. Przed zakupem sklepy te działały na zasadach franczyzowych. Informację o transakcji wartej 103 mln euro Inditex podał w komunikacie. Grupa prowadzi ponad 560 sklepów Massimo Dutti w 51 krajach.

W Polsce dziala 15 sklepów Massimo Dutti. Siedem zostało otwartych w 2011 roku. Sa to salony w Galerii Jurajskiej w Częstochowie, w CH Silesia w Katowicach, w Manufakturze w Łodzi, w Galerii Słonecznej w Radomiu, w Millenium Hall w Rzeszowie, w Galerii Kaskada w Szczecinie i w CH Plaza w Toruniu.

Pochodząca z Hiszpanii grupa Inditex ma w Polsce 167 sklepów (w 2011 roku przybyło 50). Działają pod markami Zara, Stradivarius, Bershka, Pull & Bear, Massimo Dutti, Zara Home i Oysho. Na świecie grupa ma 5402 sklepy w 78 krajach. Założycielem firmy jest Amancio Ortega, uznawany za najbogatszego człowieka w Hiszpanii.

Inditex jest pierwszą, jeśli chodzi o wielkość sprzedaży, siecią w Europie. Według danych z 2010 roku obroty grupy Inditex wyniosły – 12,5 mld dol. Kolejne miejsca zajmują H&M – 11,4 mld, Marks & Spencer – 9 mld dol., C&A – 6,6 mld dol. i Next – 3,7 mld dol.