Drugi Instytut Ireny Eris we Wrocławiu

W Opalenicy k/Poznania może powstać ogólnospożywczy sklep wielkopowierzchniowy oraz kameralna galeria handlowa. Jak informuje przedstawiciel urzędu miasta, jest inwestor zainteresowany realizacją tego projektu. Obecnie działka na której miałaby powstać inwestycja, należy do prywatnego właściciela. Miasto nie ujawnia, kto jest inwestorem i zdradza jedynie, że planuje on wykupić ten teren.

Chodzi o grunt zlokalizowany niedaleko centrum miasta, a odległości 200 metrów od ratusza. Na razie funkcjonuje tam targowisko miejskie. W urzędzie trwają prace nad utworzeniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru, aby mogła tam powstać inwestycja handlowa. Jednocześnie trwają konsultacje społeczne związane z uchwaleniem MPZP.

W Opalenicy nie ma galerii handlowych, funkcjonują jedynie markety wielko powierzchniowe i małe pawilony handlowe. Opalenica położona jest w odległości 37 kilometrów od Poznania. Położona jest przy drodze wojewódzkiej nr 307 na Równinie Opalenickiej, nad rzeką Mogilnicą, która jest największym prawobrzeżnym dopływem Obry. W odległości 20 km od Opalenicy usytuowana jest międzynarodowa trasa E30 Berlin – Świecko – Poznań – Warszawa. Przez miasto przebiega międzynarodowa, zmodernizowana linia kolejowa E20 Warszawa – Berlin, w sąsiedztwie której zlokalizowana jest unowocześniona stacja towarowo – osobowa z bocznicami i dużym placem rozładunkowym, umożliwiającym wykorzystanie transportu kolejowego do przewozu ładunków.