Pasaż Lipińskiego

Inwestor Centrum Handlu Korczowa Dolina zaplanował na wiosnę 2012 rozpoczęcie budowy kolejnego obiektu – hali Lwowskiej. Na 22 tyś. mkw. powierzchni całkowitej będzie ona oferować najemcom 15 tyś. mkw. powierzchni handlowej.  Jej  otwarcie nastąpi jesienią 2012 roku.

Działające od sierpnia 2011 roku, Centrum Handlu Korczowa Dolina, największy obiekt handlowy na granicy z Unią Europejską, z końcem 2011 roku zmieniło strukturę własności. Większościowym udziałowcem spółki Korczowa Dolina został Robert Karczewski, posiadający wieloletnie doświadczenie w realizacji logistycznych i przemysłowych obiektów deweloperskich. Inwestor, już na wiosnę, zaplanował rozpoczęcie budowy kolejnej hali Lwowskiej,  jej otwarcie nastąpi jeszcze jesienią 2012 roku. W najbliższych miesiącach nowy właściciel zaplanował intensywną kampanię promującą obiekt po stronie ukraińskiej.

Wraz z pojawieniem się nowego inwestora podjęte zostały intensywne działania w  kierunku zwiększenia odwiedzalności Centrum i podniesienia jego rozpoznawalności po stronie ukraińskiej. – Zmieniliśmy nazwę Korczowej Doliny na Centrum Handlu, tak aby obiekt jednoznacznie kojarzył się klientom z miejscem handlu, pod koniec grudnia uruchomiliśmy sklep spożywczy sieci Biedronka, cieszący się dużym zainteresowaniem wśród klientów z Ukrainy jak i mieszkańców z pobliskich miejscowości po stronie polskiej. Na trasie Medyka – Centrum Handlu Korczowa Dolina kursuje bezpłatna linia autobusowa dla osób przekraczających granicę na przejściu pieszym w Medyce. Już w lutym rozpoczynamy kampanię w stacjach radiowych, na portalach internetowych oraz w prasie po stronie ukraińskiej, promującą ofertę najemców Korczowej Doliny. Działania te będziemy powtarzać cyklicznie – podkreśla członek zarządu Kroczowej Doliny, Sławomir Godyń – Styczeń dla wielu obiektów handlowych i najemców nie jest łatwym miesiącem, obserwujemy po sąsiedzku mocno nasycony powierzchniami handlowymi rynek rzeszowski, na którym najemcy w styczniu także mocno narzekali na obroty. Najemcy, którzy rozpoczęli swoją działalność handlową na terenie Centrum skorzystali z szansy budowy nowych kanałów dystrybucji, budując rynki zbytu na Ukrainie. W najbliższym czasie planowane jest pojawienie się kolejnych nowych najemców z branży odzieżowej, obuwniczej a także oczekiwanej przez klientów z Ukrainy branży budowlanej i motoryzacyjnej, wśród nich pojawią się producenci, którzy planują swoją silną ekspansję na rynki wschodnie.

W uruchomionej hali Kijowskiej, pierwszym z trzech budynków, na powierzchni najmu 15 000 mkw., z parkingiem na ponad 700 miejsc postojowych, z powodzeniem działają krajowe i zagraniczne firmy z branży odzieżowej, spożywczej, drogeryjnej, RTV/AGD, wyposażenia wnętrz, a także kawiarnie i restauracje. Na terenie Centrum. W ramach oferty działa wielkopowierzchniowy elektromarket Domex (Media Expert), salon meblowy Witek’ s z propozycjami dla domu. Branżę modową, obuwniczą i sportową reprezentują miedzy innymi takie marki jak: Puma, Kastor, New Fashion World, Margot, Oksana, Gatta, Primastrada. Produkty dla zdrowia i urody można nabyć w drogerii QLU i aptece Lawenda. Ofertę uzupełniają punkty usługowe kantor wymiany walut, biuro obsługi Tax Free Global Blue, urządzenia vendingowe i samosprzedajace.

W przestronnym kompleksie o łącznej powierzchni najmu 45 000 mkw. docelowo funkcjonować będą trzy hale: Kijowska, Lwowska i Doniecka z parkingiem na 2 200 miejsc. Ważnym atutem hal jest duża różnorodność wielkości powierzchni lokali handlowych – już od 10 mkw. – z możliwością łączenia modułów. Nowoczesne przestrzenie handlowe, przestronne korytarze i przejrzysty system wizualizacji zapewniają wysoki standard warunków sprzedaży i prezentacji oferty. Dodatkową zaletą projektu jest infrastruktura, która powstała przy udziale inwestora – centrum obsługi biurowej i Tax Free, przestrzeń ekspozycyjna do profesjonalnej prezentacji oferty polskiej i zagranicznej oraz warunki do realizacji dużych kontraktów sprzedaży i odbioru towarów. W bezpośredniej strefie zasięgu Centrum mieszka ponad dwa miliony klientów, łącznie z mieszkańcami oddalonego o 80 kilometrów 800-tysięcznego Lwowa.

Centrum Handlu Korczowa Dolina wyróżnia doskonała lokalizacja. Obiekt powstał w strefie ruchu bezwizowego – 2 km od największego przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej – przy najdłuższej trasie transeuropejskiej E40 oraz autostradzie A4, głównym szlaku komunikacyjnym łączącym Europę Zachodnią z Ukrainą. Strefa ruchu bezwizowego pozwala na swobodne przekraczanie granicy obywatelom z Ukrainy. Jest to także strefa Tax Free, dzięki której mieszkańcy Ukrainy bezpośrednio w Centrum mogą otrzymać zwrot podatku VAT od zakupionych towarów, w specjalnie stworzonym punkcie obsługiwanym przez najwyższej rangi specjalistę Global Blue.

Inwestorem projektu jest Korczowa Dolina sp. z o.o., której większościowym udziałowcem jest Robert Karczewski posiadający wieloletnie doświadczenie w realizacji logistycznych i przemysłowych obiektów dla takich klientów jak DPD, Pekaes czy Schrag Polska. Zależne od Roberta Karczewskiego spółki są aktywne w dziedzinie generalnego wykonawstwa budynków kubaturowych zarówno w kraju jak i za granicą. Do zrealizowanych inwestycji należą obiekty handlowe sieci Decathlon, Selgros, Lidl. Spółka, posiadając zakład produkcyjny blach trapezowych RBT w Zgierzu k/Łodzi, specjalizuje się także w produkcji blach dachowych i elewacyjnych. Funkcjonujący w ramach portfolio inwestora zakład Schraner Polska Sp. z o.o.  w Łęczycy, to na bazie szwajcarskich technologii wiodący producent najwyższej jakości precyzyjnych odkuwek ze stali i metali szlachetnych dla takich klientów jak Husqvarna, Hilti czy Bosch.