Ponad 6 ha pod kompleks handlowy we Wrocławiu

Otwarcie galerii w Zawierciu planowane jest na drugi kwartał 2013 roku. Centrum handlowe będzie zlokalizowane przy ulicy Wojska Polskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie planowanej obwodnicy miasta. W pierwszej fazie projektu powstanie 21 tys. mkw. powierzchni najmu. Inwestor, firma Central Developments Sp. z o.o., złożyła już wniosek o pozwolenie na budowę i teraz czeka na jego wydanie. Jednoczesne postępuje komercjalizacja projektu.

 Jednym z największych najemców będzie hipermarket Tesco Express, który zajmie powierzchnię 8 tys. mkw. – Mamy już zawartą umowę z tym najemcą, ponadto podpisaliśmy list intencyjny w sprawie wynajęcia kolejnej dużej powierzchni – informuje Tatiana Spencer, parter w firmie Aspenn odpowiedzialnej za komercjalizację obiektu. Galeria handlowa oferować będzie dodatkowo 65 sklepów i punktów usługowych. Dla klientów zmotoryzowanych dostępnych będzie 611 miejsc parkingowych.
Docelowo w ramach projektu inwestor planuje wybudowanie w drugiej fazie inwestycji market budowlany, stację benzynową oraz retail park, które stworzyć mają centrum o powierzchni ponad 50 tys. mkw.

Inwestorem projektu jest Central Developments firma działająca na rynku nieruchomości i koncentrująca się na tworzeniu nowoczesnych przestrzeni komercyjnych. W portfolio spółki znajduje się kilkanaście zrealizowanych projektów, odbiorcami których były takie podmioty jak Tesco Polska, Jeronimo Martins, Carrefour czy Praktiker. Aktualnie Central Developments zaangażowana jest w realizację trzech wielkopowierzchniowych obiektów handlowych – Galerię Zawiercie, Galerię Olkusz, oraz Centrum Handlowe Tesco Tarnobrzeg.

Aspenn Sp. z o.o. to firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych utworzona przez Tatianę Spencer i Agnieszkę Michalczewską. Firma zapewnia obsługę projektów począwszy od analizy potencjału nieruchomości poprzez stworzenie strategii najmu, wynajem, doradztwo projektowe i marketingowe do sprzedaży obiektu finalnemu inwestorowi.