Nowa sieć na polskim rynku

Zarząd LPP SA. rozpoczął postępowanie likwidacyjne swojej jednostki zależnej –Tora Sp. z o.o., która dotychczas była stroną przy wstepowaniu w umowy najmu lokali handlowych. Jej zadania przejmuje bezpośrednio LPP SA, więc, jak informuje spółka w komunikacie, funkcjonowanie Tory staje się zbyteczne.

Otwarcie likwidacji nastąpiło w wyniku podjętej w dniu 2 lutego 2012 roku uchwały NZW spółki Tora, w której LPP SA jest jedynym wspólnikiem. Jednocześnie nastąpiło odwołanie dotychczasowego zarządu likwidowanej jednostki.

LPP SA jest polską firmą, która zajmuje się projektowaniem i dystrybucją odzieży. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2001 roku. Działy tworzące marki House i Mohito zlokalizowane są w Krakowie. Firma jest obecnie właścicielem pięciu marek odzieżowych Reserved, Cropp, House, Mohito i Promostars. LPP SA od ponad 15 lat projektuje i dystrybuuje odzież do dwunastu europejskich krajów z rejonu Europy Środkowej i Wschodniej. Pierwszy sklep pod logo Reserved został otwarty w Polsce w połowie lat dziewięćdziesiątych. Z kolei marka Mohito pojawiła się na rynku w lipcu 2008 roku. Główna siedziba spółki mieści się w Gdańsku, gdzie znajduje się również całe zaplecze projektowe dla Reserved i Cropp.

Wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży grupy w całym 2011 roku wyniosła około 2,49 mld zł. Przychody te były wyższe o ok. 20 proc. od osiągniętych w 2010 roku.