Europa Centralna

Spółka Nickel Development, inwestor Galerii Dąbrówka zakończyła prace związane z oddaniem do użytku obiektu handlowego, który jest realizowany na podpoznańskim Osiedlu Księżnej Dąbrówki. Część najemców już uruchomiła swoje sklepy.

Galeria Dąbrówka ma pełnić rolę kameralnego obiektu handlowego usytuowanego na terenie rozbudowywanego od 2002 roku osiedla mieszkaniowego. Na terenie kompleksu o powierzchni użytkowej wynoszącej około 2,9 tys. mkw. działa już pierwszy sklep i największy najemca galerii supermarket Biedronka. Sieć zajmie 50 procent powierzchni całego obiektu. Pozostałych 10 lokali o charakterze handlowo-usługowym i powierzchni o wielkości od 17 do 570 mkw. zostaną oficjalnie otwarte już za kilka tygodni.

W nowo powstałym centrum obok Biedronki znajdzie się m.in. apteka, cukiernia, biuro podróży, agencja ubezpieczeniowa, salonik prasowy oraz sklep mięsny. Na terenie kompleksu znajdzie się także parking na 170 samochodów.

Inwestorem Galerii Dąbrówka jest spółka Nickel Development, która oprócz Galerii Dąbrówka buduje także w centrum Poznania jeszcze jeden obiekt z lokalami biurowymi oraz handlowo-usługowymi – Kamienicę za Teatrem. W portfolio firmy znajduje się także inwestycja Nowe Garbary, która powstała 300 m od poznańskiego Starego Rynku i w której także dostępne są lokale handlowo-usługowe. Inwestor działa na polskim rynku budowlanym od 20 lat. Jako generalny wykonawca spółka zrealizowała ponad 80 inwestycji na terenie całego kraju. Firma buduje obiekty mieszkaniowe, przemysłowe, biurowe, sportowe oraz użyteczności publicznej.