Esotiq & Henderson S.A udziałowce Minge Design

Galeria Szperk, centrum handlowe którego inwestorem jest austriacka spółka UBM Realitätenentwicklung AG, będzie miało 23 tys. mkw. powierzchni najmu. Obiekt zlokalizowany jest w Gdyni Pogórze.

W ofercie galerii znajdzie się ponad 60 sklepów i punktów usługowych. Pierwsza faza faza galerii została oddana do użytku w 2010 roku, druga, która jest obecnie komercjalizowana ruszy w lutym 2012 roku.

Do grona najemców rozbudowywanej części Galerii Szperk dołączyły ostatnio takie marki jak New Yorker czy sieć Alma Market, która podpisała dziesięcioletnią umowę najmu na sklep o powierzchni ponad dwóch tys. mkw. Ponadto do głównych najemców Galerii Szperk należą m.in. H&M, Reserved, Cropp, House, Mohito, Empik, Deichmann, Rossmann, Karina, CCC, Sportodrom, Takko, Ecoverso. W galerii znajdzie się również food court z siedmioma restauracjami.

Inwestorami centrum są: UBM Realitätenentwicklung AG – spółka z siedzibą w Austrii obecnie działająca w 14 krajach europejskich, a w szczególności na obszarze Europy Środkowej i Wschodniej oraz IRES Polska – firma należąca do grupy Immofinanz. Do tej pory firma IRES Polska już zbudowała m.in. koszalińską Emkę, Klif w Warszawie oraz Skwer Handlowy w Gdańsku, Stop Shop w Legnicy, Centrum Handlowe Family Point we Wrocławiu oraz Centrum Handlowe Pod Wiatrakami w Kobylnicy.