Wizualizacja galerii w Kraśniku

Do Outlet Park Szczecin, inwestycji realizowanej przez Echo Investment w dzielnicy Prawobrzeże, dołączyło dwóch nowych najemców z branży obuwniczej. Powierzchnie będą tam wynajmować; sklep firmy Gabor oraz salon sieci Milano Shoes. Outlet zostanie uruchomiony w III kwartale 2012 roku.

Gabor to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek obuwia w Polsce. Sklep tej firmy będzie miał 130 mkw. pow. handlowej. W ofercie sklepu znajdą się również produkty takich marek jak Camel-active, Bugatti, Snipe i Mimi. Z kolei salon Milano Shoes będzie zajmować 230 mkw. pow. handlowej. Sieć oferuje m.in. obuwie i akcesoria znanych marek jak Armani, Guess, Calvin Klein i Kenzo.

Outlet Park Szczecin powstaje w dzielnicy Prawobrzeże, w miejscu funkcjonującego centrum handlowego przy ul. Struga, którego właścicielem jest Echo Investment. Kredytowanie inwestycji zapewnia umowa z bankiem PKO BP. Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu 2011 r. Wykonawcą jest firma Polimex-Mostostal SA.

Realizacja odbywa się w dwóch etapach. Pierwsza, trwająca już faza, zakłada powstanie galerii handlowej, w której znajdzie się 70 lokali handlowych, 7-salowe kino Helios, supermarket „Piotr i Paweł” i sklep elektroniczny. Najwcześniej rok po zakończeniu pierwszego etapu, rozpoczną się prace związane z drugą fazą, w której powstanie około 60 sklepów. Wśród najemców obiektu obecne są takie marki jak m.in. Nike, Big Star, Mc Arthur, Lancerto, 4F, Puere, Reserved, Rebook, Adidas, Puma, House, Lee Wrangler, Atlantic, VIP, Wittchen, Bytom, Vero Moda, Jack & Jones, Ochnik, Coffeeheaven, Wójcik, McArthur, Kazar, Lancerto, Willsoor Group, Lavard, Lee Cooper.

Outlet Park Szczecin dysponować będzie 24 tys. mkw. powierzchni handlowej, z kolei pow. całkowita obiektu wynosi 30,2 tys. mkw. Klienci będą mieli do dyspozycji 1,4 tys. miejsc parkingowych. Koncepcja architektoniczna obiektu powstała w biurze projektowym Vsf – Creative, natomiast projekt budowlany wykonała pracownia STUDIO A4 ze Szczecina.

Echo Investment S.A. to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała blisko 90 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 800 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.