Część obiektu będzie otwarta w tym roku

Przebudowa funkcjonującego w Łodzi od 1967 roku Domu Towarowego Uniwesal na centrum handlowe Unicity ma się zakończyć w maju 2012 roku. Czterokondygnacyjny budynek będzie dysponował około 9 tys. mkw. powierzchni. Inwestorem projektu jest łódzka MW Real Sp. z o.o., a generalnym wykonawcą – SKB Sp. z o.o.

Jak dowiedział się portal Retailnet.pl, obecnie wykonywana jest fasada budynku, trwają również roboty wykończeniowe i prace instalacyjne. Obiekt zlokalizowany jest przy Placu Niepodległości w Łodzi. Modernizacja tego obiektu rozpoczęła się w sierpniu 2011 roku. Zakres prac obejmuje przebudowę elewacji, ścian wewnętrznych oraz elementów i instalacji wewnętrznych związanych ze zmianą funkcji obiektu. Dodatkowo pod budynkiem funkcjonowac będzie parking na około 300 miejsc. Ponadto projekt zakłada zmodernizowanie podwórza i otoczenia budynku.

W centrum handlowym Unicity przewidziano powierzchnie dla lokali z artykułami wyposażenia wnętrz, będzie także oferta gastronomiczna (kawiarnia, restauracja, cukiernia). W obiekcie ma funkcjonować także m.in. sklep spożywczy i drogeria.