Plan budowy galerii handlowej w Mielcu

Inwestor, firma Kullar Gobi, czeka na plan zagospodarowania obszaru przy ulicy Powstańców Warszawy w Mielcu. Spółka planuje tu budowę Galerii Aviator- obiektu handlowego o powierzchni handlowej około 30 tys. mkw.

– Czekamy na pozwolenie na budowę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to chcemy ruszyć z budową w połowie 2012 roku – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Adam Majkut wiceprezes firmy Kullar Gobi.

W galerii oprócz sklepów odzieżowych i obuwniczych, będzie również część gastronomiczna o powierzchni ponad 1,5 tys. mkw. oraz część rozrywkowa z kinem na obszarze blisko 2,5 tys. mkw. Galeria ma powstać w sąsiedztwie marketu budowlanego, którego powierzchnia handlowa wyniesie około 9 tys. mkw.

Projekt Galerii Aviator pierwszy raz zaprezentowano podczas targów Shopping Center Forum & Trade Fair, które odbyły się we wrześniu 2011r. Wtedy też inwestor i firma Sofis Real Estate zajmująca się komercjalizacją obiektu pozyskała rezerwację na lokale o łącznej powierzchni 14 tys. mkw. Mielec to 63-tysięczne miasto położone w województwie podkarpackim. Znany jest głównie jako ośrodek przemysłu lotniczego, do którego nawiązuje również projekt Galerii Aviator.