Cushman & Wakefield jest uczestnikiem Shopping Center Business Forum

Nie można mówić o spowolnieniu na rynku nieruchomości komercyjnych. Moim zdaniem branża ta w dalszym ciągu się rozpędza i dalej przyspiesza, choć nieco wolniej w niektórych lokalizacjach – ocenia Stefan Juszczak, ekspert w dziedzinie nieruchomości komercyjnych podczas lutowej edycji Shopping Center Business Forum w warszawskim hotelu Hilton.
Stefan Juszczak przypomniał, że jeszcze 10 lat lat rynek ten raczkował a teraz jest już kilkaset działających centrów handlowych. Jego zdaniem rynek trochę sam stwarza atmosferę pesymizmu, podczas gdy trzeba myśleć bardziej optymistycznie. – Jesteśmy na etapie wzrostu, a nie spowolnienia – podkreślał.
Występujący w panelu dyskusyjnym ekspert zwróci jednak uwagę, że jest kilka wad występujących na rynku nieruchomości komercyjnych –  jak na przykład kwestia czynszów najemców czy opłat serwisowych w euro zamiast złotówkach czy zbytnego nasycenia powierzchnią handlową mniejszych miast (przykład Plocka), ale nie są one w stanie spowodować spowolnienia tempa wzrostu tego rynku.