Shopping Center Business Forum obraduje w warszawskim hotelu Hilton

Jan Mroczka prezes zarządu Rank Progresa jest gościem i panelistą Shopping Center Business Forum 2012. W dyskusji poświęconej przyszłości polskiego rynku nieruchomości handlowych, prezes Rank Progres podkreślał dobre perspektywy dla inwestycji swej spółki. Jak podkreślił: Rank Progress nie zwalnia! Jesteśmy spółką giełdową i mamy obowiązek realizowania rentownych projektów. Mamy w tej chwili 17 projektów w portfelu. Każdy z projektów ma zasadność istnienia. Odkąd jesteśmy spółką giełdową nie mamy problemu z pozyskaniem środków na finansowanie naszych projektów.

Prezes Jan Mroczka podkreślał też jak ważni dla powodzenia projektów deweloperskich są najemcy. -Najemcy są naszymi partnerami- mówił- gwarantują nam zasadność budowy i pozwalają myśleć o perspektywie rozwoju. Klient i najemca to najważniejszy punkt odniesienia dla naszego działania.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Rank Progress tworzy grupę kapitałową obejmującą spółki celowe, poprzez które realizowane są poszczególne projekty. Istotnym atutem Grupy Rank Progress jest bank ziemi, w którego skład wchodzą atrakcyjnie zlokalizowane grunty w całej Polsce.

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. Po ukończeniu obiekty te są odsprzedawane lub oddawane w najem.

W latach 2001 – 2011 Rank Progress oddał do użytku 23 wielkopowierzchniowe centra handlowe, o łącznej powierzchni ok. 286 tys. mkw., oraz 6 własnych galerii handlowych, o łącznej powierzchni 136 tys. mkw.: w Jeleniej Górze, Kaliszu i Legnicy, oraz sprzedanych już obiektów w Kłodzku, Zamościu i Zgorzelcu. W latach 2007 – 2011 deweloper zrealizował 13 krótkoterminowych projektów o łącznej powierzchni 366 tys. mkw.