Castorama przy Magnolia Park

Nowy sklep oficjalnie rozpoczyna działalność 15 lutego 2012 roku. Znajduje się na ulicy Legnickiej 58 we Wrocławiu, tuż przy Magnolia Park – największym centrum handlowo-rozrywkowo-rekreacyjnym na Dolnym Śląsku. Jest to 60 sklep tej marki w naszym kraju. Zajmuje 7 400 mkw. powierzchni handlowej.

Inwestycja zlokalizowana jest w pobliżu Obwodnicy Śródmiejskiej i Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, co zapewnia dogodny dojazd z wielu części miasta i jego okolic, zarówno własnym samochodem jak również licznymi liniami autobusowymi. Dzięki sąsiedztwu dużego centrum handlowego klienci z łatwością będą mogli łączyć zakupy produktów remontowo-budowlanych z wizytą w jednym z 230 sklepów, restauracji i innych punktów usługowych dostępnych w Magnolia Park. Ponadto na wszystkich zmotoryzowanych czeka parking wokół centrum na kilka tysięcy samochodów. 
„Dogodna lokalizacja jest jednym z elementów, który sprawił, że zdecydowaliśmy się na otwarcie kolejnego sklepu we Wrocławiu. Nasze analizy wskazują, że tutejszy rynek ma ogromny potencjał. Pomimo mocnej konkurencji i obecności sklepów budowlano-remontowych naszych największych konkurentów jesteśmy pewni, że decyzja o wzmocnieniu naszej obecności we Wrocławiu jest słuszna.” – mówi Władysław Ożóg, Dyrektor Regionu Południowo-Zachodniego w Castorama Polska.

„W sektorach – Budujesz, Remontujesz, Urządzasz i Ogród – nasi klienci będą mieli dostęp do około 50 tys. produktów umożliwiających budowę i pełne wyposażenie domu. By maksymalnie ułatwić odnalezienie pożądanego artykułu na tak dużej powierzchni, każdy z tych sektorów wyróżniliśmy innym kolorem. Takie rozwiązanie stosowane jest obecnie we wszystkich nowych Castoramach. Ponadto czytelny podział oraz właściwe oznakowanie produktów znacznie ułatwia zakupy i skraca ich czas.” – mówi Grzegorz Rydzyński, Dyrektor Sklepu Castorama Wrocław Magnolia.

Otwarcie nowej Castoramy stworzyło również 149 miejsc pracy dla mieszkańców Wrocławia i okolic. Oprócz nowych osób, pracę w sklepie znalazło około 40 członków zespołu z dużym stażem, które wcześniej pracowały w innych sklepach należących do sieci.

Firma Castorama Polska Sp. z o.o. istnieje na rynku polskim od 1994 roku. Wraz z obiektem we Wrocławiu posiada już 67 sklepów (w tym 60 sklepów Castorama i 7 sklepów Brico Depot) na terenie całego kraju, o łącznej powierzchni handlowej 450 tys. m2 i zatrudnia około 10 tys. pracowników. Sklepy Castorama zajmują pierwsze miejsce w kategorii DIY („do it yourself”) w Polsce. 

Magnolia Park to centrum handlowo-rozrywkowo-rekreacyjne. Łączna powierzchnia handlowa obiektu wynosi obecnie 77 595 mkw., a dalsze inwestycje są właśnie planowane. Wśród najemców centrum znajduje się ponad 230 sklepów, kawiarni, restauracji i punktów usługowych, a także jedyne we Wrocławiu kino 5D. Oprócz kina, oferta rozrywkowo-rekreacyjna obejmuje ściankę wspinaczkową
i salę zabaw dla dzieci. Zmotoryzowani klienci mogą korzystać z 2 665 miejsc parkingowych.

Magnolia Park należy do portfela King’s Street Retail, platformy grupującej wysokiej jakości polskie centra handlowe. Od października 2011 roku za zarządzanie Magnolia Park odpowiada Master Management Group, polska firma zarządzająca i inwestująca w nieruchomości handlowe.