Obiekt ma mieć 6,7 tys. mkw. pow. handlowej

Uruchomienie obiektu biurowo-handlowo-usługowego Półwiejska 2 w Poznaniu zaplanowano na IV kwartał 2013 roku. Inwestor, czyli spółka Deptak Projekt P2, złożył już wniosek o pozwolenie na budowę. Powierzchnia całkowita Półwiejskiej 2 ma wynieść 16,5 tyś. mkw. Łączna powierzchnia najmu wyniesie ponad 11 tys. metrów kwadratowych, z czego 6,7 tys. mkw. to powierzchnia handlowo-usługowa.

Obiekt zostanie wybudowany w śródmiejskiej dzielnicy handlowej Poznania, u zbiegu ulic Półwiejskiej i Krysiewicza, przy miejskim węźle komunikacyjnym placu Wiosny Ludów. Inwestorem projektu Półwiejska 2 jest Deptak Projekt P2 Sp. z o.o. Udziałowcami spółki są Confinance Properties Ltd. oraz Budlex Sp. z o.o. Budlex należy do firmy Erbud SA, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Confinance Properties to spółka inwestycyjna wchodząca w skład GN GROUP – firmy deweloperskiej. Autorem koncepcji i projektu architektonicznego jest RKW Rhode Kellermann Wawrowsky, międzynarodowa pracownia architektoniczna.

GN Group to austriacko-polska firma działająca od 20 lat na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. W ramach swojej działalności firma angażowała się m.in. w inwestycje związane z produkcją żywności w Polsce i Rumunii we współpracy z Grupą Maspex , ale już na początku lat 90-tych zaczęła nabywać nieruchomości w Rosji, Rumunii i Polsce oraz tworzyć zakłady produkcyjne i centra logistyczne.

Od 2004r. GN Group działa wyłącznie w branży deweloperskiej, przede wszystkim na terenie Polski i Rosji. Firma otworzyła swoje biura w Poznaniu i Warszawie, a w Moskwie prowadzi je wspólnie z rosyjskim partnerem. Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku zamierza w przyszłości otworzyć biuro w Katowicach.