Siedziba Pumy w Niemczech

Sprzedaż niemieckiej firmy Puma AG w 2011 roku wyniosła 3 mld euro – wynika z raportu opublikowanego przez spółkę (ponad 12 proc. więcej niż w rok wcześniej). Zysk netto wyniósł 230 mln euro, co oznacza wzrost o 14 proc. w porównaniu z wynikami za 2010 rok Z kolei EBIT wzrósł o 8,6 proc. do poziomu 333,2 mln euro. Jak podaje koncern, najlepiej sprzedawały się buty.

W samym IV kwartale ubiegłego roku skonsolidowane wyniki sprzedaży wyniosły 720 mln euro. Dobre wyniki sprzedażowe zanotowano przede wszystkim na rynku amerykańskim. Prezes Pumy Franz Koch zapowiedział, że firma zamierza osiągnąć 4 mld euro sprzedaży w 2015 roku.

Puma AG zajmuje się produkcją i sprzedażą obuwia i odzieży sportowej i akcesoriów. Firma została założona w 1948 roku, a obecnie zatrudnia ponad 9 tysięcy pracowników na całym świecie. Jej główne siedziby mieszczą się w: niemieckim mieście Herzogenaurach, a także w Bostonie, Londynie i Hong Kongu. Koncern jest właścicielem marek: Puma, Cobra Golf i Tretorn. Produkty są sprzedawane w ponad 120 krajach. Salony sieci Puma znajdują się w największych centrach i galeriach handlowych w wielu miastach na terenie całej Polski.