Kolejny etap do wznowienia budowy Atrium Felicity

Urząd miasta wydał spółce Atrium Real Estate inwestorowi CH Atrium Felicity w Lublinie decyzję środowiskową, która pozwoli wznowić, po kilkuletniej przerwie budowę obiektu handlowego. Centrum Handlowe Atrium Felicity powstanie we wschodniej części Lublina, u zbiegu ulic Wincentego Witosa i Grygowej. Jest budowane na obszarze 17 hektarów i zajmie blisko 74 tys. mkw. CH Felicity zaoferuje klientom około 150 sklepów, kino oraz market budowlany. Wśród najemców znajdą się m.in. Auchan, Intersport, Cubus, Reserved, Mohito, CROPP i House. Planowany termin otwarcia obiektu to 2013 rok.

Obecnie Atrium posiada w Polsce 20 działających centrów handlowych o wartości rynkowej na koniec września 2011 r. w wysokości 961 mln euro. Aktywa te obejmują około 346 tys. mkw. pow. najmu brutto i w ciągu III kwartału 2011 r. wygenerowały 45,5 mln euro dochodu brutto z najmu. W skład portfela Atrium wchodzą m.in. centra handlowe Atrium Reduta, Atrium Targówek, Promenada w Warszawie, Galeria Atrium Mosty w Płocku, Galeria Atrium Biała w Białymstoku oraz Centrum Handlowe Atrium Forum w Koszalinie.

Atrium European Real Estate Limited to firma działająca na rynku nieruchomości zajmująca się, przede wszystkim, inwestowaniem w centra handlowe w Europie Środkowej i Wschodniej oraz zarządzaniem nimi i ich rozwojem. Na 30 września 2011 r. Grupa była właścicielem 154 centrów handlowych o wartości rynkowej 2 mld euro, zdywersyfikowanych na osiem krajów, o łącznej wielkości pow. najmu brutto 1,17 mln. Dochód brutto z najmu nieruchomości inwestycyjnych do 30 września wyniósł 126.3 mln euro (za cały 2010 r. wyniósł 151 mln euro), a dochód netto z najmu osiągnął 115,1 mln euro(134 mln euro w 2010).

Pod względem lokalizacji geograficznych spółka skupia swoją działalność głównie w Polsce, Czechach i na Węgrzech, ale jest również obecna w Rosji, Rumunii, na Słowacji, w Łotwie i Turcji. Poza tym, posiada portfel deweloperski, którego wartość rynkowa na dzień 30 września 2011 r. wynosi 592 mln euro.