Pięć nowych salonów sieci Kinderplaneta

Spółka Kindermagnet Polska właściciel placów zabaw Kinderplaneta zapowiada, że w ciągu trzech najbliższych miesięcy sieć placów zabaw Kinderplaneta zwiększy się o 5 nowych lokalizacji.

Nowe placówki niebawem pojawią się m.in. we Wrocławiu, Koszalinie, Słupsku czy Grudziądzu. – Do maja tego roku zamierzamy otworzyć pięć kolejnych lokali. Będą to placówki w Centrum Handlowym Alfa Grudziądz ( 200 mkw. powierzchni), wrocławskim Sky Tower ( ok. 500 mkw.), a także słupskim Centrum Handlowym Jantar i koszalińskim CH Kosmos. Negocjujemy także warunki umowy z przedstawicielami outletu Factory Wrocław.

Spółka Kindermagnet Polska zamierza zamknąć 2012 rok z liczbą 30 placówek. Obecnie pod szyldem Kinderplaneta funkcjonują 23 sale zabaw. Wszystkie są zlokalizowane w centrach i galeriach handlowych. Największy pod względem powierzchni najmu jest lokal w łódzkiej Manufakturze z blisko tysiącem mkw. powierzchni.

Właścicielem marki Kinderplaneta jest Kindermagnet Polska Sp. z o.o. od lat współpracująca z niemieckim Kindermagnet Deuschland z siedzibą w Lübeck. Kindermagnet jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę i Europe wschodnią hiszpańskiej firmy Falgas – lidera na rynku atrakcji dla dzieci – oraz firm Discapa i Eurogames. Firma od dekady zajmuje się dystrybucją urządzeń typu Kiddy Riddes oraz projektowaniem i budową wielkopowierzchniowych placów zabaw dla dzieci.