Rozpoczęto budowę Centrum Kowale

Impress Sp. z o.o., spółka komandytowa z siedzibą w Gdańsku, powołana w celu realizacji inwestycji Centrum Kowale rozpoczęła budowę kompleksu handlowego, który powstanie w Kowalach przy ulicy Staropolskiej w pobliżu obwodnicy trójmiejskiej S6.

Jak już informowaliśmy, plac budowy został przekazany generalnemu wykonawcy firmie Rex-Bud z Łodzi. Zakończenie budowy zaplanowane jest na połowę września 2012 roku.

Centrum Kowale to przykład inwestycji typu Convenience Shopping Center zlokalizowane przy głównej drodze pomiędzy Gdańskiem, a obwodnicą trójmiejską w sąsiedztwie dużych kompleksów mieszkaniowych. Stworzy ono możliwość dokonywania szybkich zakupów bez utraty cennego czasu.
Obiekt zaprojektowany jest z dwóch połączonych ze sobą brył części handlowo-usługowej ( o pow. ok. 5,4 tys. mkw. ) oraz biurowej ( o pow. ok. 911 m kw. ), natomiast w podziemnej części znajdować się będzie hala garażowa mogąca pomieścić ok. 91 samochodów. Dodatkowe miejsca zaplanowano wokół całego budynku- łącznie będzie ich 162. W części biurowej budynku przewiduje się na parterze lokale świadczące usługi bankowe i finansowe, przychodnię na I piętrze i szkołę językową na II piętrze. Natomiast niższa część budynku będzie posiadać charakter typowo handlowy.

Inwestorem obiektu jest Impress Sp. o.o. spółka komandytowa, wchodząca w skład grupy kapitałowej Towarzystwa Inwestycyjnego Investing SA z siedzibą w Gdańsku. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ok. 34 mln zł. Generalnym wykonawcą tej inwestycji jest firma Rex-Bud Budownictwo Sp. z o. o. SKA z Łodzi.