Ireneusz Kazimierczyk, prezes zarządu, Czerwona Torebka

Ireneusz Kazimierczyk, prezes zarządu spółki Czerwona Torebka, był gościem panelu „Rynek centrów handlowych. Warunki rozwoju, otoczenie prawne, finansowanie inwestycji” odbywającego się w trakcie lutowego Shopping Center Business Forum 2012.

Prezes Kazimierczyk zaznaczył, że koncepcja platformy dla handlu detalicznego Czerwona Torebka spotkała się z pozytywnym odbiorem zarówno najemców jak i ekspertów z branży nieruchomości handlowych. W 2011 podpisaliśmy ponad 200 umów najmu – podsumowuje Kazimierczyk. Plan rozwoju platformy na 2012 rok obejmuje otwarcie 80 obiektów – dodaje.

Internetowy system umawiania spotkań pozwolił przedstawicielom spółki na zaplanowanie wielu ciekawych spotkań z potencjalnymi partnerami biznesowymi. Na stoisku informacyjnym Czerwonej Torebki reprezentanci Działu Komercjalizacji i Zarządzania przekonywali m.in. właścicieli znanych marek sieciowych do inwestowania w mniejszych miejscowościach w myśl zasady „więcej za mniej”. – Proponujemy kontrahentom wykorzystanie naszej dynamiki rozwoju. Z coraz większym sukcesem przekonujemy marki sieciowe, że zamiast 50 sklepów o powierzchni 1000 mkw. można otworzyć np. 500 sklepów o powierzchni do 60 do 120 mkw. Jest to unikatowa możliwość utrzymania lub objęcia pozycji lidera w swojej branży – przekonuje prezes Kazimierczyk.