Plany sieci na 2012 rok

Sieć samoobsługowych delikatesów z ekologiczną żywnością Organic Farma Zdrowia powiększy się w 2012 roku o 2 -3 nowe lokalizacje. Jednocześnie w tym roku zostaną zamknięte trzy nierentowne sklepy. – Planujemy nowe otwarcia, ale konkretne lokalizacje nie zostały jeszcze ostatecznie wybrane – informuje Bohdan Juchniewicz, przedstawiciel właściciela sieci, firmy Organic Farma Zdrowia S.A.

Spółka posiada delikatesy działające na terenie całej Polski oraz prowadzi sprzedaż internetową (www.ekosfera24.pl). Obecnie sieć liczy 21 sklepów – są one zlokalizowane w galeriach i przy ulicach handlowych w Polsce. Spółka chce konsolidować rynek ekologicznych i prozdrowotnych produktów spożywczych, a także rozwijać działalność dystrybucyjną obok detalicznej. Firma zadebiutowała w 2008 roku w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect.

Sprzedaż Organic Farma Zdrowia S.A. wyniosła w styczniu 2012 roku 2,83 mln zł (wzrost o 15 proc. w stosunku do stycznia 2011), a za cały 2011 rok 31,725 mln złotych, co stanowi 40,1 proc. wzrostu w stosunku do wyniku w 2010 roku i stanowi rekordową sprzedaż roczną w historii spółki. Taki wzrost sprzedaży w 2011 rok był możliwy dzięki otwarciu kilku nowych delikatesów a w szczególności największego sklepu specjalistycznego w Polsce, jakim są Delikatesy w CH Arkadia (obecnie 270mkw.).