Wizualizacja łódzkiej inwestycji

Grupa deweloperska Plaza Centers zamierza wybudować centrum handlowo-rozrywkowe w Łodzi. Obecne inwestor czeka na otrzymanie pozwolenia na budowę. – Liczę, że uda nam się wystartować z budową Łódź Plaza jeszcze w tym roku – informuje w rozmowie z Retailnet.pl Tomasz Podolak, rzecznik prasowy Plaza Centers w Polsce.

Zgodnie ze wstępnymi założeniami obiekt ma mieć około 45 tys. mkw. powierzchni. Szczegóły dotyczące projektu nie są jeszcze znane – wiadomo natomiast, że musiał on być konsultowany z konserwatorem zabytków. – Projekt budzi duże zainteresowanie ze strony najemców – zdradza Tomasz Podolak. Na liście kolejnych projektów Plazy, szykowanych do realizacji w naszym kraju, jest jeszcze m.in. budowa galerii w Kielcach.

Plaza Centers N.V. to jeden z największych deweloperów centrów handlowo-rozrywkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka jest obecna w regionie od 1996 r., koncentruje się na szybko rozwijających się rynkach, takich jak: Polska, Węgry, Czechy, Rumunia, Łotwa, Bułgaria, Serbia, Grecja, oraz w Indiach. Od 2010 Plaza Centers N.V. inwestuje także w USA. Plaza Centers zrealizowała już ponad 30 projektów, w tym 10 w Polsce.