LPP w gdyńskim CH Wzgórze

Reserved, Cropp Town, Mohito, House i Home&You otworzą swoje sklepy w Centrum Handlowym Wzgórze w Gdyni. Powstanie tu również sklep kolejnej, zupełnie nowej na polskim rynku marki odzieżowej LPP. Wszystko to na łącznej powierzchni ponad 3,5 tys. mkw.

LPP S.A. jest firmą polską, która powstała i ma swoją główną siedzibę w Trójmieście. Zajmuje się projektowaniem i dystrybucją odzieży. Działa na rynku od 1995 roku, a od 2001 jest notowana na warszawskiej giełdzie. Spółka jest właścicielem pięciu marek odzieżowych. W Gdańsku znajduje się zaplecze projektowe dla marek Reserved i Cropp, działy projektowe House i Mohito mieszczą się w Krakowie. Pierwszy salon Reserved powstał w 2000 roku. Obecnie działa w Polsce i w dziesięciu innych krajach europejskich 270 salonów LPP.

Budowa Centrum Handlowego Wzgórze rozpoczęła się w październiku ub. roku. Jego otwarcie planowane jest na trzeci kwartał 2013 roku. Obecnie rozpoczyna się przebudowa parkingu i układu drogowego wokół Wzgórza. Zakończono już prace nad przebudową wejść w istniejącej części centrum zgodnie z jego nową linią architektoniczną.

CH Wzgórze będzie miało powierzchnię 70 tys. mkw. GLA. Znajdzie się tu 270 sklepów. Grupę głównych najemców będą reprezentować m.in.: Real, Grupa Inditex i Alshaya, C&A, NewYorker, Kino Helios, Superpharm, Smyk, Empik, Sephora, Douglas, Drogeria Natura, Rossmann, Tally Weijl, Duka, Kruk, Yes, Apart. Rozbudowywany obiekt jest obecnie wynajęty w 70 proc., a większość pozostałej powierzchni jest już zarezerwowana.

Mayland Real Estate jest deweloperem powierzchni handlowych w Polsce. Spółka istnieje od 2006 roku. Oddała do użytku trzy nowoczesne centra handlowe: CH Karolinka w Opolu, CH Pogoria w Dąbrowie Górniczej oraz pierwszą część CH Jantar w Słupsku. Mayland planuje budowę centrów handlowych o łącznej powierzchni ok. 330 tys. mkw GLA.