Radomsko: są tereny pod obiekty handlowe

Urząd Miasta Radomsko poinformował redakcję Retailnet. pl, że miasto dysponuje pięcioma  terenami inwestycyjnymi na których mogą  powstać obiekt handlowy o powierzchni powyżej 2 tys. mkw.  Rada Miejska pracuje już nad  opracowaniem planu zagospodarowania, który umożliwi budowę centrów handlowych na co najmiej dwóch działkach.

– Przedstawiciele Urzędu Miasta prowadzą rozmowy w sprawie zagospodarowania tych terenów z kilkoma potencjalnymi inwestorami. Dwa obszary trafiły już pod obrady Rady Miejskiej, a dla reszty opracowywany jest plan zagospodarowania przestrzennego – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Marcin Rumin-Pluciński, naczelnik Wydziału Architektury, Budownictwa i Planowania Przestrzennego, Urząd Miasta Radomsko.

Jak już informowaliśmy, jednym z inwestorów który planuje na jednym z tych obszarów wybudowanie retail parku jest spółka Metalurgia Nieruchomości. Inwestor obecnie czeka na uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, które ma nastąpić pod koniec marca br. – Mamy nadzieję, że procedura uchwalania miejscowego planu zagospodarowania trafi wreszcie pod obrady rady miasta i zakończy się do połowy roku 2012. Dopiero wtedy możliwe będzie przystąpienie do projektowania i komercjalizacji właściwej Galerii Radomsko – informuje Stanisław Tarkowski Prezes Zarządu firmy Metalurgia Nieruchomości sp. z o. o.

Jak dowiedziała się redakcja Retailnet.pl pojawili się także inni inwestorzy zainteresowani obszarem przy ul. Brzeźnickiej oraz prywatnym terenem w okolicy ul. Sierakowskiego i Warszyca.