Obiekt powstanie w miejscu hipermarketu

Centrum Handlowe na Kabatach w warszawskiej dzielnicy Ursynów będzie mieć 45 tys. mkw. powierzchni handlowej. W galerii znajdzie się ponad 100 sklepów i restauracji. – Pierwszych klientów chcielibyśmy powitać w w 2015 roku – informuje Jakub Jaremko, specjalista ds. komunikacji Tesco Polska sp. z o.o., inwestora projektu.

Obiekt powstanie przy al. KEN i ul. Wąwozowej – w miejscu, gdzie obecnie funkcjonuje Tesco o pow. 17 tys. mkw. Sklep działa tu od 1999 roku – początkowo funkcjonując pod szyldem sieci Hit. – Operatorem spożywczym Galerii Kabaty będzie Tesco w formacie Extra, czyli z bogatszą niż dziś ofertą i dodatkowymi usługami. Na zmotoryzowanych czekać będzie dwukondygnacyjny parking podziemny – wylicza Jakub Jaremko.

Brytyjska Grupa Tesco posiada jedną z największych międzynarodowych sieci detalicznych. W sieci działa ponad 4,8 tys. sklepów w kilkunastu krajach na całym świecie. W Polsce działa ponad 400 sklepów, w samym 2011 roku uruchomionych zostało 51 sklepów. Tesco to sklepy w różnych formatach: hipermarkety (powierzchnia 3 tys. mkw. i więcej), hipermarkety kompaktowe (pow. 2 tys. mkw.), supermarkety (pow. 600 – 800 mkw.)