Sieć rozwijana jest głównie centrach handlowych

W tym roku, ze względu na wygaśnięcie umowy najmu, zostanie zamknięty sklep sieci Kuchnie Świata w Starym Browarze w Poznaniu. Jednocześnie firma pracuje nad otwarciem jednego sklepu na Śląsku. Obecnie poszukujemy lokalizacji, najchętniej w centrum handlowym – informuje Dariusz Richter ze spółki Kuchnie Świata S.A.

Obecnie w sieci funkcjonuje kilkanaście placówek ,z czego zdecydowana większość zlokalizowana jest w centrach handlowych, m.in. Złote Tarasy (Warszawa), Arkadia (Warszawa), city park (Poznań), Manufaktura (Łódź), Galeria Bałtycka (Gdańsk).

Kuchnie Świata S.A. to importer i dystrybutor ryb, owoców morza oraz produktów wielu kuchni regionalnych. Na początku swojej działalności firma koncentrowała się na dostarczaniu swojej oferty odbiorcom z sektora gastronomicznego. Od 2004 roku rozwijana jest również sieć delikatesów Kuchnie Świata. Firma posiada również sklep internetowy z artykułami dostępnymi w sklepach sieci. W 2011 roku Kuchnie Świata S.A. uruchomiły wspólnie z holenderską firmą Heuschen & Schrouff na warszawskiej Starówce delikatesy MeiAsia oferujące produkty kuchni azjatyckiej. Jest to nowy, testowany koncept i na razie nie ma planów na powstanie kolejnych sklepów.