Spółka współinwestorem gigantycznego projektu

Urząd Miast Torunia poinformował redakcję Retailnet.pl, że dysponuje terenem inwestycyjnym o powierzchni około 7 ha na którym może powstać centrum handlowe. Nieruchomości mieści się przy ul. Olsztyńskiej w pobliżu największego osiedla w Toruniu, zamieszkałego przez 80 tys. osób. Obszar jest uwzględniony w miejskim planie zagospodarowani przestrzennego, który przewiduje tam powstanie dużego obiektu handlowego.

– Miasto jednak nie wyklucza zmiany zagospodarowania terenu, w przypadku gdy pojawiłby się inwestor zainteresowany ulokowaniem przyszłej inwestycji w naszym mieście. Decyzja leży w gestii władz miasta – powiedział w rozmowie Adam Zakrzewski, dyrektor Biura Obsługi Inwestora Urząd Miasta Torunia.

Aktualnie na terenie miasta powstają dwa duże obiekty handlowe. Budowa Centrum Handlowego  Karawela prowadzona jest na terenie byłych zakładów przemysłowych, przy Szosie Bydgoskiej. Inwestorem jest Karawela sp. z o.o. Natomiast na terenie byłego pawilonu handlowego przy Szosie Chełmińskiej powstaje Solaris Center, którego inwestorem jest IGI Toruń sp. z o.o. Obydwa obiekty zostaną oddane do użytku w 2014 roku.