Galeria Nova będzie miała 110 sklepów

Sfinks Polska, spółka zarządzająca sieciami Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło, otwiera z początkiem marca nową restaurację w Łodzi. Lokal prowadzony na zasadzie franczyzy jest już siódmą restauracją sieci Sphinx w tym mieście.

Jednocześnie jest to pierwszy lokal uruchomiony w tym roku przez Sfinks Polska. Nowa restauracja z obsługą kelnerską zlokalizowana na terenie tzw. food courtu w Galerii Łódzkiej.

– Jak pokazują badania konsumenckie Sphinx jest najbardziej rozpoznawalną polską marką restauracyjną. Cieszy się ona dużą popularnością, stąd systematycznie przybywa nam klientów w całej Polsce, również w Łodzi. Jest to wyjątkowe dla nas miasto, bowiem tu przed laty powstał pierwszy Sphinx, a teraz łodzianie będą mogli korzystać już z siedmiu lokali tej sieci. Uruchamiana właśnie restauracja w Łodzi jest jedną z siedmiu nowych inwestycji zaplanowanych na pierwsze półrocze 2012 roku – mówi Mariola Krawiec-Rzeszotek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki zarządzającej sieciami Sphinx, WOOK i Chłopskie Jadło.

Sfinks Polska zarządza 115 restauracjami, w tym siecią 97 restauracji Sphinx (segment casual dining) zlokalizowanych w całej Polsce i za granicą, 9 restauracjami Chłopskie Jadło (segment premium) i 9 restauracjami WOOK (segment casual dining). Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.

Spółki zależne GK Sfinks Polska SA: SFINKS Deutschland GmbH Düsseldorf, Niemcy – 100 proc. udziałów; Sfinks Czech & Slovakia s.r.o. Praga, Republika Czeska – 100 proc. udziałów; Shanghai Express Sp. z o.o. Łódź, Polska – 100 proc. udziałów.