W galerii działa 211 najemców

Od momentu otwarcia 7 lutego 2007 roku, Złote Tarasy w Warszawie odwiedziło 93 miliony klientów. -W tym czasie obroty w sklepach naszych najemców wzrosły o prawie 60 proc. W przyszłości spodziewamy się dalszego wzrostu odwiedzalności i coraz większych obrotów – informuje Krzysztof Bocianowski, Head of Asset Management firmy CBRE Global Investors Poland, zarządcy tego obiektu.

Złote Tarasy od pięciu lat utrzymują się w rankingu najpopularniejszych warszawskich obiektów komercyjnych. Wzrost odwiedzalności centrum osiągnął na koniec 2011 roku ponad 39 proc. – Plany dalszego rozwoju Złotych Tarasów mogą odbywać się tylko poprzez uważny dobór najemców. Obiekt ze względu na położenie nie może zostać rozbudowany, więc pozostaje nam uważnie obserwowac najemców i ich wyniki, tak aby funkcjonowały u nas brandy najsilniejsze i najbardziej popularne wśród klientów – dodaje Krzysztof Bocianowski.

Złote Tarasy to wielofunkcyjny kompleks, który powstał w samym sercu Warszawy. Nazwa obiektu nawiązuje do ulicy Złotej i do architektury budynku. Kaskadowo rozmieszczone tarasy obejmują dwa place miejskie – wewnętrzny z fontanną oraz zewnętrzny, otoczony restauracjami. Na pięciu poziomach centrum klienci znajdą ponad 200 marek handlowych, kilkadziesiąt restauracji i kawiarni, kluby muzyczne, kino, klub fitness oraz szereg punktów usługowych. Ponad 60 proc. klientów stanowią ludzie młodzi, do 25. roku życia.

Spółka CBRE Global Investors, będąca częścią grupy CBRE, jest jedną z czołowych firm działających w branży zarządzania inwestycjami w nieruchomościach komercyjnych. CBRE Global Investors jest obecna w 21 krajach i od przeszło 39 lat świadczy usługi dla ponad 600 klientów instytucjonalnych. Wartość zarządzanych aktywów to 94.8 mld. usd. W Polsce, CBRE Global Investors zarządza ośmioma nieruchomościami należącymi do funduszy PFCE i PFCEE są to m.in.: Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu, Centrum Handlowe Sarni Stok w Bielsku Białej, Centrum Handlowe King Cross Praga, Domy Towarowe Wars Sawa Junior, Złote Tarasy w Warszawie.