W Rzeszowie sa tereny pod galerie handlowe

Metro Goup międzynarodowy koncern handlowy do którego należy m.in. sieć marketów elektronicznych Saturn zamierza otworzyć nowy salon sprzedaży w Łodzi. – Sieć Saturn działa w Polsce od 2004 roku i ma obecnie 16 marketów w 11 miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Tychach, Warszawie (5 sklepów), Wrocławiu (2), Poznaniu i Łodzi. W roku 2011 otworzyliśmy market w Szczecinie (Galeria Kaskada), a w tym roku zostanie otwarty market w Łodzi (C.H. Manufaktura) o powierzchni 4, 5 tys. mkw. – poinformowała redakcję Retailnet.pl Wioletta Batóg reprezentująca spółkę Media Saturn Holding Polska Sp. z o.o.

Saturn to sieć specjalistycznych marketów elektronicznych, które oferują do 100 tys. artykułów z takich dziedzin jak: elektronika użytkowa, artykuły gospodarstwa domowego, Nowe Media, telekomunikacja, komputery i fotografia. Szczególnie wyróżnia się oferta działu muzyczno-filmowego z ponad 60 tys. tytułów.

W październiku 2004 r. otwarto dwa pierwsze w Polsce markety Saturn w Warszawie i Jankach k/Warszawy. Obecnie w Polsce funkcjonuje 16 placówek sieci.

Metro Group jest międzynarodowym koncernem handlowym, obecnym w 33 krajach świata. W Polsce MG jest obecna poprzez swoje sieci dystrybucyjne od połowy lat 90-tych i ma oprócz Saturna trzy sieci dystrybucyjne: Makro Cash & Carry – centra zaopatrzenia hurtowego, Real – hipermarkety branży spożywczo-przemysłowej oraz Media Markt – markety elektroniczne.