Galleria Burgas

Miasto Rybnik poszukuje  inwestorów zainteresowanych kupnem dwóch działek o powierzchni 3,5 ha i 5 ha, na których mogą powstać obiekty handlowe o powierzchni zabudowanej powyżej 2 tys. mkw. Obydwie działki są zlokalizowane przy ul. Obwiednia Północna w pobliżu centrum handlowego Carrefour. Są to tereny sąsiadujące ze sobą dlatego mogą zostać połączone.

-Miasto posiada, także grunt pod centrum handlowe w ścisłym centrum miasta. Działka o powierzchni około 1,7 ha jest  zlokalizowana pomiędzy ul. Zebrzydowicką, a ul. Raciborską w dzielnicy Smolna – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Radosław Filiński z Wydziału Mienia Urzędu Miasta Rybnika.W Rybniku działa już kilka centrów handlowych m.in. Rybnik Plaza, Focus Mall Rybnik.

Rybnik to miasto o powierzchni 148 kilometrów kwadratowych położone w południowej części Polski w województwie śląskim. Miasto składa się z 27 dzielnic zamieszkiwanych przez 141 tys. mieszkańców. To największy ośrodek centralny aglomeracji rybnickiej i Rybnickiego Okręgu Węglowego.