Korona Kielce

Szwedzka sieć multimarketów Jula rozpoczęła działalność na polskim rynku w listopadzie ubiegłego roku. Obecnie w Polsce funkcjonują 3 placówki sieci. 16 marca 2012 odbędzie się otwarcie kolejnej, w Łodzi. Nowy salon sieci zostanie zlokalizowany  przy ulicy Świętej Teresy, w sąsiedztwie hipermarketu Tesco Bałuty.

– Nasza koncepcja biznesowa polega na otwieraniu multimarketów w dużych kompleksach handlowych o uznanej reputacji i ugruntowanej pozycji handlowej, które zyskały zaufanie klientów. W początkowej fazie rozwoju sieci nasze sklepy chcemy lokować w dużych miastach – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Daniel Adamiuk, Country Manager Jula.

Marka Jula wywodzi się ze Szwecji, gdzie posiada ponad 30 sklepów. sieć obecna jest ponadto na rynku norweskim, gdzie posiada kilkanaście multimarketów. W ciągu najbliższych kilku lat sieć planuje intensywny rozwój na polskim rynku, gdzie docelowo ma powstać ok. 40 multimarketów, w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. W 2012 roku firma otworzy swoje także sklepy m.in. Gdańsku i Lublinie. Na zakończenie roku Jula spodziewa się dysponować ok. dziewięcioma obiektami handlowymi. A na 2013 r. już zaplanowane jest otwarcie multimarketu w Gliwicach, w Centrum Handlowym Europa Centralna. Firma jest w trakcie poszukiwania nowych lokalizacji, a w miarę rozwoju sieci, bierze także pod uwagę uruchomienie w niedalekiej przyszłości magazynu w Polsce, by jeszcze bardziej usprawnić system dostaw.

Właścielem sieci Jula w Polsce jest Jula Poland sp. z o.o. należąca do Jula Europe AB