Fundusz Arka BZ WBK sprzedał za 84 miliony euro galerię handlową Alfa Centrum w Olsztynie. Kupującym- jak podano w komunikacie-  jest brytyjski fundusz Rockspring Property Investment Managers. Alfa ma około 17 tys. mkw. powierzchni handlowej.

Alfa Centrum jest obiektem handlowo-rozrywkowym, którego budowę rozpoczęto w czerwcu 2004r. Otwarcie obiektu dla klientów nastąpiło w październiku 2005 r. Jest drugą tego typu inwestycją gdańskiego holdingu Invest-JWK-Management Sp. z o.o. SKA. Centrum zajmuje powierzchnię około 46tys. mkw., w tym 16 680 mkw. powierzchni handlowej i obejmuje pięć kondygnacji: dwa poziomy parkingów podziemnych, parter i piętro przeznaczone na handel i usługi oraz drugie piętro, na którym znajduje się kino. W obiekcie znajduje się ponad 100 sklepów i punktów handlowo-usługowych.

Grupa JWK została założona w 1997 roku jako polsko-norweska inicjatywa zajmująca się zarządzaniem, budową i sprzedażą projektów nieruchomościowych w Polsce. Grupa ma na koncie zrealizowanych 90 tys. metrów kwadratowych powierzchni handlowej. JWK realizuje centra handlowe w średniej wielkości miastach w Polsce o liczbie mieszkańców pomiędzy 100 a 300 tysięcy.