Focus Mall Rybnik

Focus Mall Rybnik, galeria rozrywkowo-handlowa, rozpoczęła okres przedłużania umów najmu (renewals). Podpisywanie kontraktów z obecnymi oraz nowymi najemcami powierzone zostało agencji CBRE. W tym czasie będzie ona miała wyłączność na rekomercjalizację tego centrum handlowego.

– W czasie pierwszych czterech lat funkcjonowania galerii Focus Mall w Rybniku zaobserwowaliśmy coraz wyższe wymagania i oczekiwania klientów. Chcemy więc dobrze wykorzystać okazję, jaką jest okres renewals, aby podnieść atrakcyjność centrum i dostosować ofertę do oczekiwań mieszkańców Rybnika i regionu. Zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą CBRE ze względu na jej dotychczasowe doświadczenie w najmie. Wierzymy w to, że doskonale wywiąże się z zadania przedłużenia umów najmu, a także pozyskania dla naszego centrum nowych marek. – mówi Aleksandra Kuczyńska, dyrektor operacyjna Alfa Asset Management, firmy zarządzającej m.in. siecią galerii Focus Mall w Polsce.

– Na prośbę Alfa Asset Management przygotowaliśmy plan rekomercjalizacji centrum, który został pozytywnie przyjęty przez właściciela. Wierzymy, że nasza propozycja spotka się również z zainteresowaniem najemców – powiedziała Magdalena Frątczak, dyrektor działu powierzchni handlowych w CBRE.

Focus Mall zlokalizowany jest w centrum Rybnika przy głównym deptaku. To zrewitalizowany stary browar. Centrum liczy 42 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 18 tys. mkw. powierzchni najmu GLA. Znajduje się na niej 85 sklepów i punktów usługowych oraz 7-salowe Multikino. Obiekt został oddany do użytku 6 września 2007 roku.  Główni najemcy obiektu to: Alma, Multikino, Mix Electronix, C&A, Empik, Smyk, Reserved, KFC, Stradivarius i New Yorker.