Ewa Bobkowska, prezes zarządu P.A Nova SA

Galeria Stara Kablownia budowana przez spółkę  B.J.G. w Czechowicach – Dziedzicach ma już większość najemców. – Udało nam się skomercjalizować 68 proc. powierzchni galerii. Aktualnie finalizujemy rozmowy z kolejnymi najemcami, także w najbliższym czasie będzie to 83 proc. Między innymi rozmawiamy ze spółką odzieżową  LPP SA. – powiedział w rozmowie z redakcją Retailnet.pl Henryk Karpeta, kierownik projektu.

LPP SA. jest polską firmą, która zajmuje się projektowaniem i dystrybucją odzieży. Firma jest obecnie właścicielem pięciu marek odzieżowych Reserved, Cropp, House, Mohito i Promostars. – Niestety obecnie nie możemy powiedzieć, która marka otworzy swój sklep w galerii – dodaje Henryk Karpeta.

Otwarcie galerii Stara Kablownia ma nastąpić w I połowie 2013 roku. Powierzchnia zabudowy kompleksu wynosić będzie około 11,5 tysięcy metrów kwadratowych, a powierzchnia użytkowa około 19 tysięcy metrów kwadratowych, z czego powierzchnię najmu łącznie stanowić będzie około 14,6 tysięcy metrów kwadratowych. Umowy najmu podpisano już między innymi z: Tesco, Rossmann, Mediaexpert, Multikino, JYSK, Kolporter, CCC, kawiarnio-lodziarnia Dolce Vita, piekarnia Niedźbała. W obiekcie znajdą się też zaplecze rekreacyjne z kręgielnią oraz mini browar. Inwestorem przedsięwzięcia jest B.J.G. Sp. z o.o.