Sklep zostanie otwarty we wrześniu br.

Fundusz Resolution Property, który planuje rozbudowę Galerii Pomorskiej, obiektu handlowego zlokalizowanego w Bydgoszczy wkracza w kolejną fazę modernizacji obiektu przed zaplanowaną na ten rok rozbudową.

Kilka tygodni temu zakończono renowację strefy food court w obiekcie. Zarząd podpisał umowę najmu m.in. z siecią Coffeeheaven. Obecnie wewnątrz galerii przeprowadzane są prace związane z oznakowaniem istniejącej przestrzeni oraz adaptacją części na której będzie działać kino Helios.

Przypomnijmy, remont istniejącej części obiektu, to początek programu modernizacji 8-letniej bydgoskiej Galerii Pomorskiej. Dobudowana część będzie mieć powierzchnię 14,3 tys. mkw. , zatem w sumie powierzchnia nowej Pomorskiej będzie wynosić 44,2 tys. mkw. Rozbudowa obiektu pochłonie 25 milionów euro.

Galeria Pomorska jest jednym z najdłużej istniejących centrów handlowych w Bydgoszczy. Obiekt został otwarty w kwietniu 2003 roku. Najemcami są Carrefour oraz 100 sklepów m.in. H&M, Reserved, Smyk, Empik, KappAhl, Takko, CCC, Douglas, Rossmann, Delta Sport, RTV Euro AGD oraz McDonald’s.
Resolution Property to firma specjalizująca się w dziedzinie zarządzania funduszami nieruchomościowymi oraz inwestycyjnymi na rynku brytyjskim i europejskim. Spółka została założona w 1998 roku i od tego czasu za pośrednictwem trzech zarządzanych przez siebie funduszy zgromadziła aktywa o łącznej wartości ponad 2 miliardów euro. Nabycie w 2010 Galerii Pomorskiej zapoczątkowało realizację strategii stworzenia w ciągu najbliższych 12 – 18 miesięcy portfolio nieruchomości handlowych w Polsce o łącznej wartości do 500 milionów euro, co stanowiłoby 20 proc. aktywów Funduszu. Resolution Property ma na celu inwestowanie w centra handlowe na terenie Polski, które stwarzają możliwości aktywnego zarządzania, renowacji i przebudowy.