Galeria Korona Kielce

W gronie najemców Galerii Bawełnianka w Bełchatowie znajdują się już: Rossmann, salon jubilerski Apart, Delta Sport, Cinema 3D, Marcpol, CCC, Media Expert oraz klub fitness Condizione. – Aktualnie udało nam się skomercjalizować ponad 40 proc. powierzchni handlowej ale cały czas prowadzimy rozmowy z kolejnymi najemcam – powiedziała redakcje Retailnet.pl Magdalena Majcherska z biura prasowego Galerii Bawełnianka. 

Galeria Bawełnianka  o powierzchni  23 tys. mkw. jest zlokalizowana pomiędzy ulicami: Sienkiewicza, Krótką, Bawełnianą i Pabianicką, w miejscu dawnych Zakładów Przemysłu Bawełnianego. Planowany termin oddania obiektu do użytku to druga połowa 2012 roku. Koszt inwestycji wynosi ponad 105 mln PLN brutto i jest finansowany przez Bank Polskiej Spółdzielczości SA.

Projekt inwestycji przygotowała firma Pallado i Skupin Architekci, działająca na rynku od 1985 r. Firma jest uznanym Biurem Projektów Architektonicznych, które stworzyło wiele ciekawych projektów w całym kraju. Do najbardziej prestiżowych zalicza się między innymi wielofunkcyjny kompleks obiektów handlowo – usługowych Plaza w Rybniku i Sosnowcu, Centrum Handlowe Dąbrówka w Katowicach oraz Palmiarnię Miejską w Gliwicach.