Uroczyste przecięcie wstęgi

 – Na dzień dzisiejszy trudno jest określić dokładną liczbę nowych lokali, które otworzymy w tym roku, gdyż cały czas prowadzimy negocjacje. Na pewno ruszą lodziarnie w galeriach handlowych w Łomży, Bełchatowie, Kaliszu, Łodzi i Warszawie, jak również w istniejących, gdzie prowadzona jest rekomercjalizacja. Najbliższe otwarcie dużej lodziarni przewidujemy w maju w CH Port Łódź. Zamierzamy Intensywnie rozwijamy sieć w kolejnych latach. Mogę powiedzieć, że mamy już podpisane umowy na otwarcie lokali w 2013 i 2014 roku.

Ponadto sukcesywnie zmieniamy wystrój naszych placówek dostosowując go do potrzeb i oczekiwań rynku. W tym roku nastąpiła zmiana aranżacji w dwóch lokalach w Gdańskiej Morenie i Manhattanie. Obecnie sieć naszych lodziarni liczy 102 placówki, z czego zaledwie siedem znajduje się poza centrami handlowymi. W galeriach posiadamy zarówno niewielkie wyspy o powierzchni około 25 mkw., a także lokale ponad 100 metrowe – powiedział w rozmowie z redakcją Retailnet.pl Zbigniew Grycan, prezes Grycan Sp. z o.o. 

Sieć należy do spółki Lodziarnie Firmowe Sp. z o.o. S.K.A. , której właścicielami są Elżbieta i Zbigniew Grycanowie. Marka Grycan została wprowadzona w 2004 roku. Firma stworzyła sieć składającą się zarówno z punktów, w których sprzedawane są lody, jak i kawiarnie z miejscami przy stolikach. W 2012 r. Zbigniew Grycan obchodzi jubileusz 50-lecia własnej działalności biznesowej.