Poznań Główny

Władze Świnoujścia po raz drugi ogłosiły przetarg na sprzedaż działki o powierzchni blisko 4 ha pod budowę centrum usługowo-handlowo-turystycznego. W poprzedniej ofercie miasto wystawiło nieruchomość za kwotę 20 mln zł. Jednak żaden z inwestorów nie przystąpił do przetargu.  – Aktualnie cena wywoławcza działki wynosi 18,5 mln zł, a inwestorzy którzy są zainteresowani kupnem nieruchomości do 26 marca powinni wpłacić wadium w wysokości 1 mln zł. Otwarcie ofert przewidziano 31 marca 2012 roku – powiedziała redakcji Retailnet.pl Julita Śliwińska z Wydział Ewidencji i Obrotu Nieruchomościami.

Działka jest położona przy ul. Bałtyckiej w odległości 200 m od przejścia granicznego. Powierzchnia użytkowa części handlowej obiektu miałaby wynosić do 15 tys. mkw. Powierzchnia sprzedaży obiektu – do 12 tys. mkw. Nowy budynek miałby służyć zarówno galerii handlowej, jak i hipermarketowi. Teren objęty jest strefą ochrony uzdrowiskowej, położony w obszarze Natura 2000.

Jak informowała redakcja w Świnoujściu planowanych jest kilka inwestycji komercyjnych o charakterze handlowym. Spółka deweloperska Koncepta ma w planach wybudowanie galerii handlowo-usługowej z funkcją rozrywkową. Obiekt ma powstać na terenie byłych zakładów przetwórstwa spożywczego o powierzchni ok. 2,5 ha, przy ul. Kościuszki. Przy tej samej ulicy plany inwestycyjne ma tez gliwicka spółka P.A. Nova, która w październiku 2011 roku, za 12 mln zł zakupiła od miasta  1,5 ha działkę.