Lokale na stołecznym lotnisku zamknięto w połowie lutego 2012 roku

20 marca 2012 roku rusza centrum handlowo-rozrywkowe Kragujevac Plaza, położone w okręgu szumadijskim w Serbii. Inwestorem projektu jest Plaza Centers. Obiekt dysponuje 22 tys. mkw. powierzchni handlowej. Jest to pierwsza inwestycja Grupy zrealizowana w tym kraju, planowane sa kolejne inwestycje.

Powierzchnia GBA budynku wynosi 65 tys. mkw. Na dwóch poziomach działa 110 sklepów, 6-salowe kino, a także strefa food cort na 350 miejsc. Klienci mają do dyspozycji parking  który może pomieścić 650 samochodów. Centrum handlowe zlokalizowane jest w Kragujevacu – czwartym co do wielkości mieście serbskim, znajdującym się nieco ponad 100 km od Belgradu. Catchment obiektu to 590 tys. ludzi.

Plaza Centers N.V. to jeden z największych deweloperów centrów handlowo-rozrywkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka jest obecna w regionie od 1996 r., koncentruje się na szybko rozwijających się rynkach w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Łotwie, Bułgarii, Serbii, Grecji oraz w Indiach. Od 2010 Plaza Centers N.V. inwestuje także w USA. Plaza Centers zrealizowała już ponad 30 projektów w regionie CEE, w tym 10 w Polsce.

Kragujevac Plaza to pierwsze centrum handlowo-rozrywkowe zrealizowane przez Plaza Centers w Serbii. Grupa planuje jeszcze w przyszłości zrealizować dwie inwestycje w Belgradzie. Jedna z nich to centrum handlowe, a druga – centrum hotelowo-biznesowe. Spółka rozważa także rozpoczęcie inwestycji w Chorwacji i na Słowacji.