CH MAX w Chrzanowie czeka rozbudowa

Trwają prace nad planem zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w Duchnowie (gmina Wiązowna) koło Warszawy, na którym ma powstać regionalne centrum handlowe. Teren pod budowę jest już zabezpieczony. Obecnie postępują negocjacje z wiodącym operatorem spożywczym. Inwestorem jest spółka Rank Progress.

Kompleks będzie miał prawie 70 tys mkw. powierzchni całkowitej. Z kolei powierzchnia handlowa obiektu wyniesie 63,9 tys mkw. Uruchomienie tego centrum handlowego zaplanowano na pierwszy kwartał 2015 roku.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Grupa zamierza w latach 2012 – 2015 realizować wiele inwestycji, głównie komercyjnych (galerii, parków i centrów handlowych). Łączne nakłady kapitałowe związane z realizacją planów inwestycyjnych wyniosą – jak można przeczytać w sprawozdaniu finansowym za 2011 rok – około 1,3 mld zł.